Je možné, že některé z těchto triků už budete znát, ale mnohé z nich budou pro vás hotovou novinkou. Pravdou ale je, že znát tyto triky je dobré v každé kuchyni.

1. Silná chuť červené cibulky

Pokud vaříte s cibulkami, které svou chutí a aroma přebíjí všechny ostatní ingredience, můžete jejich sílu trochu zmírnit opláchnutím ve studené vodě. Ta totiž rozpustí obsažené sulfáty a přitom zanechá cibulku krásně křupavou.

2. Mletá káva

Předtím, než si zalejete namletou kávu vodou, do ní přidejte trošku soli a skořice. Sůl sníží hořkost a zároveň zvýrazní chuť kávy, zatímco skořice přidá další vrstvu chutí navíc.

3. Pro bohatší chuť

Silný vývar je oproti vodě daleko lepším základem spousty jídel. Nejen že je velmi výživný, ale také dodá jídlu bohatší chuť.

4. Nejlepší sůl

Největší rozdíl mezi solí je v jejich velikosti. Vločková sůl je nejméně zpracovaná a tím pádem největší. Podobnou velikost má i ta mořská. Obě se tak hodí například pro solení masa, neboť z něj dokážou lépe vytáhnout vodu, aniž byste ho přesolili.

5. Zeleninu do salátu nejdříve osolte

Pokud zeleninu předem osolíte, vytáhnete z ní nahromaděnou vodu a uvolníte obsažené chutě. Navíc takový salát zůstane křupavější po delší dobu.

6. Naložte si maso do vaječných bílků a kukuřičného škrobu

Obal z vaječných bílků a kukuřičného škrobu dodá masu jemnou strukturu, která nebude nikdy moc tuhá nebo suchá. Takové maso si udrží svoji šťávu a jen tak ho nepřevaříte.

7. Perfektní dort bez receptu, hlídejte si poměry ingrediencí

Základními poměry při pečení dortu je hmotnost cukru = hmotnost mouky a hmotnost vajec = hmotnost másla. Pokud se budete těchto pravidel držet, nemůžete udělat chybu.

8. Přidejte trochu soli

Stačí i jen polovina čajové lžičky soli, abyste zvýraznili chuť ostatních ingrediencí a koření při pečení sladkých dezertů.

9. Podlévaná vejce

Připravte si vejce, jako když děláte volské voko, ale nalijte k nim trochu vody a přikryjte pokličkou. Po přibližně 45 sekundách přendejte na talíř a dochuťte dle libosti.

10. Zvýrazněte chuť pokrmů troškou balsamica

Balsamicový ocet není jen pro dochucení rajčat s mozzarellou. Perfektně se hodí také pro zvýraznění chuti opečené zeleniny, nudlí nebo dokonce i jahod.

11. Dokonale křehké maso

Osušte papírovými utěrkami maso, nasolte a na pánvi si nechte dostatek místa

Maso byste také měli vždy opékat na pořádně rozpálené pánvi a to nejlépe té nerezové nebo litinové.

12. Extra křehkost těsta

Pokud potřebujete opravdu křehké těsto, stačí do něj přidat vodku. Většina alkoholu se při pečení vypaří, takže se nemusíte bát, že by vám koláč chutnal po vodce.

13. Všechny ingredience vychlazené

Při pečení nepoužívejte pouze studené máslo, ale také vychlazenou mouku a cukr. Zabráníte tomu, aby se máslo rozteklo ještě před pečením a výsledné dílo bude ještě křehčí a máslovější.

14. Krémovější míchaná vejce

Nejdříve si smíchejte mléko (1/2 lžíce na vejce) a škrob (3/4 lžičky na vejce) a poté přidejte vejce. Na pánvi je pak stačí jen zlehka osmahnout.

15. Zahuštění chilli

Můžete zahustit tortillovými chipsy nebo kukuřičnou moukou.
Pro tradičnější recept můžete mouku ještě smíchat s pivem, než ji do chilli přidáte.

16. Perfektní steak

Pro přípravu perfektních steaků je předem nasolte, opláchněte a osušte.
Nasolte steaky (nejlépe vločkovou solí) a to hodinu předem za každý palec (2,5 cm) jejich tloušťky. Poté odeberte vodu z jejich povrchu, opláchněte sůl a nakonec pořádně osušte papírovými utěrkami.

17. Domácí ledový čaj

Do domácího ledového čaje přidejte špetku jedlé sody.
Jedlá soda totiž neutralizuje třísloviny, které ledový čaj dělají hořkým.

18. Měkké maso

Jedlou sodou můžete také změkčit maso.
Jedlá soda zvýší zásaditost masa, které pak při vaření pomaleji ztuhne. Dejte si ale pozor, aby na maso nepřenesla svoji silnou chuť. Maso s jedlou sodou marinujte nanejvýš 15 minut nebo se snažte její chuť zmírnit přidáním citronové nebo limetkové šťávy.

19. Kuchyňské nože

Kuchyňské nože vám vydrží déle ostré správným mytím a skladováním.
Nože byste nikdy neměli mýt v myčce, ale pouze ručně ve dřezu. Nejlépe je uložíte vložením do dřevěného stojanu. Ze dřeva byste také měli být kuchyňská prkénka, která čepel nejméně poškozují.

20. Teplota nádobí

Teplota nádobí by měla odpovídat teplotě podávaného jídla.
Pokud předehřejete nebo zchladíte nádobí, pokrm zůstane déle teplý nebo naopak studený. Navíc to udělá dobrý dojem na hosty. Pro zahřátí stačí talíře vložit na 5 minut do trouby na 90° C a pro zchlazení je dejte na 20 minut do ledničky.