16 vynikajících ovocných receptů, při kterých můžete zužitkovat vlastní úrodu  

Ovoce v zahradě pomalu dozrává a nejlepší, co můžete udělat je zužitkovat vlastní úrodu. Vynikající džemy, marmelády, zavařené sklenice, kynuté koláče, krémové zákusky nebo pařené buchty, či vařené knedlíčky můžet připravit z domácího ovoce. Maliny, borůvky, jahody, švestky, meruňky, broskve nebo jakékoliv jiné ovoce můžete použít do výše zmíněných chuťovek.

1. Jednoduchý tvarohovo borůvkový koláč s drobenkou

Ani u nás během víkendu nesměla chybět sladká dobrůtka, na které si pochutnala celá moje rodinka. Osvěžující borůvky dodaly jemnou kyselost a přislazená tvarohová nádivka právě zmíněnou sladkost.

Recept najdete ZDE

2. Kynutý meruňkový koláč posypaný cukrem

Koláč, který miluje snad každý. Základem je klasické kynuté těsto z hladké nebo polohrubé mouky a potom se fantazii meze nekladou. Na vrch můžete použít jakékoliv ovoce, například meruňky jak jsem použila já nebo borůvky, třešně, jablka nebo hrušky 🙂

Recept najdete ZDE

3. Kynutý koláč s mákem, meruňkami a tvarohem

Pekla jsem kynuté koláče s meruňkami a ty se snědli asi za půl hodinu po upečení, tak jsem musela upéct něco sladkého znovu. Tentokrát jsem vsadila na jistotu a byl to kynutý koláč na plechu s třemi druhy náplně. Jak můžete vidět na fotkách, vydařil se na jednotku. Tedy alespoň si myslím. Mně se pohledově velmi líbí a chuťově byl ještě lepší :)))) Autor: Mineralka

Recept najdete ZDE

4. Kynutý koláč s rynglemi a skořicovou drobenkou

Kynuté koláče jsou v létě velmi oblíbené. Ovoce dozrává, švestky, borůvky, broskve, meruňky, … Autor: Naďa I. (rebeka)

Recept najdete ZDE

5. Křehká jahodová bublanina

Tato bublanina je nejlepší hned po upečení, do druhého dne kvůli máslu trochu ztuhne (na rozdíl od bublanin s olejem, které jsou vláčné i na druhý den).

Recept najdete ZDE

6. Orechové řezy s broskvovým krémem

Vynikajíci řezy s ořechovým těstem a vanilkovým krémem a ješte s broskvemi. Mňami!

Recept najdete ZDE 

7. Malinové tiramisu

Výborná, rychlá pochoutka, tiramisu. Ano vím, že pokud někdo přečte název tohoto dezertu, zhrozí se 🙂 Já však takové tiramisu miluji. Mascarpone smíchám s tvarohem a piškoty máčím v silné kávě s Amarettem.

Recept najdete ZDE 

8. Třená bublanina s borůvkama

Ještě dobře, že jsem si zásoby zamrazila. Sice ještě dostanete i čerstvé, ale u nás se už nenajde nic. Kynutý bez kynutí, kynutý s kynutím, třený nebo máslový – všechny druhý takových ovocných koláčů jsou u nás doma vítány. Ještě z dětství si pamatuji, že tyto třené koláče jsme podávali jako hlavní jídlo ke kyselé polévce. Například ke zelné nebo fazolové.

Recept najdete ZDE 

9. Malinová bublanina podle Mineralky

Fantastická osvěžující bublanina s malinami. Jeden z oblíbených dezertů mé dcery. Maliny nám již dozrávají v zahradě, tak takových dezertů nyní budeme mít hodně. Máme mnoho druhů, tohoto roku bude premiéra i se žlutými malinami. Jsou prý sladké jako med.

Recept najdete ZDE 

10. Šťavnatý hrnkový koláček

Zcela jednoduchý koláček, který zvládne připravit každý. Je vynikající i s jiným ovocem jako s meruňkami. Nyní je sezóna třešní, tak doporučuji použít ty 🙂 Jeden hrnek = 100 ml.

Recept najdete ZDE 

11. Nepečené malinové dobrodružství s pudinkem a šlehačkou

Nepečené malinové dobrodružství s pudinkem a šlehačkou. Maliny můžete vyměnit za sezónní ovoce – jahody, borůvky, třešně, …

Recept najdete ZDE 

12. Kakaové řezy s tvarohovým krémem a malinami

Svěží zákusek který super chutná. Kdo má rád tvarohové nádivky, určitě si pochutná.

Recept najdete ZDE 

13. Křehký koláček s tvarohem a borůvkami

Jeden z nejlepších sladkých ovocných dezertů. Samozřejmě pro mě. Doma ohŕňali nosem, ale po ochutnání hned změnili názor. Byl tak fantastický, že ve srovnání s doma velmi oblíbeným monte řezem zmizel srovnatelnou rychlostí. Určitě vyzkoušejte i s jiným ovocem. Všechny verze tohoto koláče jsou fantastické.

Recept najdete ZDE 

14. Strouhaný malinový zákusek s pudinkem

Fantasticky vypadající koláč s ještě dokonalejší chutí! Mňamka !!

Recept najdete ZDE 

15. Vynikající koláček s rybízem a tvarohem bez kynutí

Ovocné koláče, které neodmyslitelně patří k tomuto ročnímu období, kdy v zahradě dozrává každé jedno ovoce. Vynikající, šťavnaté, chutné, osvěžující, nenáročné na přípravu a hlavně takové, které potěší každého mlsouna. Ke kávičce nebo k šálku čaje nesmí chybět kousek koláčku.

Recept najdete ZDE 

16. Rybízový koláč se sněhovou čepičkou

Ovoce nám v zahradě pomalu i dozrává, tak je čas připravit luxusní sladké dobroty právě z rybízu. Máme doma několik druhů, ale přiznám se, že já jsem fanouškem pouze těchto 🙂 Klasické červené, kyselé i sladké a velmi chutné. Bílé mi nechutnají vůbec a ty černé sním, ale nevyhledávám je. Červené jsou na první příčce, proto i nyní inspirace na tento koláček.

Recept najdete ZDE