V dnešním článku najdete přímo jedenáct tipů na zeleninu, která Vám krásně půjde vypěstovat i v domácích podmínkách. Jestli milujete skutečnou chuť zeleniny, která je zdravá a nepřeplněná urychlovači a chemickými postřiky, pak budete rozhodně nadšeni tím, co se v článku dozvíte.

Pěstovat doma vlastní zeleninu je mnohem snadnější než si myslíte! Jakou pěstujte doma Vy? Napište nám do komentářů. 

Postup

  1. Kopr, koriandr, jarní cibulka, pórek
    Kořeny této zeleniny odřízněte a vložte do sklenice s vodou. Až se objeví listy, můžete používat do pokrmů a pak vždy vrátit zpět do vody.
  2. Zelí, celer, čínské zelí
    Bílý kořen je odříznut a umístěn do vody. Vyberte pro něj slunné místo. Po několika dnech se začnou objevovat klíčky. Poté je zasaďte do pořádně mokré zeminy.

3. Kukuřice čínská
Umístěte kukuřici kořeny do vody. Po naklíčení vsaďte do zeminy.

4. Brambory
Nakrájejte brambory na menší kousky. Do každého kousku udělejte díru. Kousky brambor poté rozložte na suché místo. Pak je zasaďte do vlhké půdy.

5. Zázvor
Zázvor klíčí v krátkém čase, stejně jako brambory. Umístěte kořen zázvoru do vody a poté jej umístěte na teplé místo. Po klíčení vysévejte do země.

6. Česnek
Stroužek česneku umístěte do misky s vodou. Až se objeví zelené klíčky, odstřihávejte je, aby se stimuloval růst česneku.

7. Cibule
Vyberte zdravou cibuli, umístěte ji do vlhké půdy a umístěte ji na místo, na které praží slunce. Sklizeň provedete v krátkém čase.

8. Sladký brambor
Sladké brambory klíčí v krátkém čase jako normální brambory. Když se na něm objeví první klíčky, zasadíme je do země a za krátkou dobu budeme mít úrodu.

9. Řepa
Nakrájejte horní část řepy, umístěte ji do vody a dejte na slunné místo. Po prvních klíčcích zasaďte do země.

10. Houby
Nasaďte nožku houby do půdy bohaté na živiny a zahrňte ji. Přes den nechte na teplém místě, v noci snese chladnější.

11. Ananas
Ananas lze pěstovat v bytě, ale musíme být trpěliví, protože ananas roste velmi pomalu. Umístěte horní část ovoce, listovou část, do vody, a pak sledujte, kdy naklíčí. Když se tak stane, umístěte jej do země.

Sdílejte 11 druhů zeleniny, které si můžete pěstovat doma i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: bidista.com