Abyste si zajistili štěstí v domě, musíte mít tyto rostliny Některé pokojové rostliny umí skutečně vytvářet a rozdávat pozitivní energii. Vnáší do domu pozitivní vibrace, klid, mír, harmonii a štěstí. Dnes se s Vámi proto podělíme o cenné tipy, které Vám pomohou při výběru takovýchto rostlinek.

Některé rostlinky navíc nádherně provoní celý pokoj. Nepodceňujte sílu takových rostlin a určitě si je domů pořiďte. Výsledek Vás mile překvapí. Rostlinky jsou přímo geniální.

Pokojové rostliny pro štěstí, klid a pozitivní energii

 1. Lopatkovec
  Tato víceletá rostlina pochází ze vzdálených jihoamerických lesů. Tato rostlina prý dokáže osamělým lidem pomoci k lásce, ženám pomáhá otěhotnět a v domě, kde se lopatkovec nachází, se vždy najde místo pro pochopení a porozumění.
 2. Africké fialky
  Potřebují hodně světla a nerozumí si s tvrdou vodou. V rodinách udržuje mír a zabraňuje hádkám.
 3. Ibišek
  Každý má rád jeho krásné a velké květy. Ibišek potřebuje teplo, protože pochází z tropů, ale ne více než 35 stupňů. Pokud se Ibišek objeví u vás doma, brzy očekávejte vášnivou lásku.
 4. Voskovka
  Existuje jich velké množství druhů. Přinese štěstí. Obzvláště, umístíte li ji do ložnice.
 5. Myrta
  Tento stálezelený keř kvete s malými bílými květy. Kromě krásy má také léčivé vlastnosti. Samotné slovo „myrta“ je přeloženo z řečtiny jako „balzám“. Předpokládá se, že myrta dělá manželství úspěšným a přináší štěstí a mír již zavedené rodině, v některých zemích je tato rostlina dokonce považována za nejlepší dárek pro nevěstu a ženicha.
 6. Strom štěstí
  Jedná se o pokojovou květinu, která může dorůst až do výšky 30 cm. Má zvláštní listy podobné tvaru jako srdce. Jak název napovídá, přináší svému majiteli lásku a štěstí.
 7. Zebra
  Vlastí této pokojové rostliny s krásnými vzorovanými listy je Amerika. Kvůli krásnému listoví mnoho lidí pěstuje tuto rostlinu. Pomáhá v našem rodinném životě, protože je to symbol domácího štěstí.
 8. Zelenec
  Tato rostlina se snadno udržuje. Roste dobře a krásně kvete. V létě více vody. Se zelencem bude váš rodinný život šťastný a klidný – to říkají lidé.
 9. Oxalis
  Může se pěstovat v místnosti i na zahradě. A kolik různých léčivých vlastností má! Pokud chcete najít svou lásku, pak se obklopte touto rostlinou. Pokud chcete zachovat rodinu, pak ji raději nezařazujte.
 10. Anthurium
  Tato květina je nabízena v různých odrůdách. Netoleruje přímé sluneční světlo, vyžaduje časté rozprašování a má slabost pro vysokou vlhkost (zejména během růstu). A co je velmi důležité, je to rostlina jedovatá! Ale mužům dává mužskou sílu. Také úspěch a štěstí v lásce.

Sdílejte tyhle pokojové rostliny, které Vám přinesou štěstí a klid i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni! 

zdroj: big-rostov.ru